Nový dům Lucie 27

Moderní bungalov kombinující základní tvar tolik oblíbených přízemních domů majících nízkou valbovou střechu s velikými moderními okny, sahajícími až k zemi. Tento dům v sobě ukrývá velmi funkční dispozici a tím maximálně splňuje očekávání majitelů a svůj účel. Hmota domu je symbolicky rozdělena na denní zónu s páskovým obkladem a noční část s bílou omítkou na fasádě.

Nový dům Lucie 27 Nový dům Lucie 27

Veliké prosklené plochy zaručují velmi dobře prosvětlený a tím pádem i příjemný interiér. Všechny obytné místnosti ihned po vstupu nabízí výhled na zahradu a propojují tak interiér s exteriérem. I hlavní komunikační uzel - chodba, má na svém konci okno pro zpříjemnění tohoto často opomíjeného prostoru. V zimě tyto plochy budou zdrojem tepelných zisků a ušetří tak část nákladů na vytápění, v létě budou částečně zastíněny přesahem střechy a zbylé stínění pokryjí žaluzie. Největší prosklení se nachází v obývacím pokoji, kde rodina tráví většinu času. Zde se dá dvě třetiny zasklení díky pojezdům odsunout ke stěně a propojit tak obývák přes léto s terasou a zahradou a užívat si tak výhod bydlení v rodinném domu.

Nový dům Lucie 27

Hlavní "páteř" domu tvoří chodba. Ta zde kromě propojující funkce dostává funkci skladovací. Veliká skříň schová spousty věcí, které člověk neužívá denně a nepotřebuje je mít u sebe v pokoji. Lidé s nadšením pro čtení si zde mohou vytvořit návštěvám dechberoucí knihovnu. Dále dispozice nabízí soukromou část pro rodiče (ložnice s vlastní koupelnou) orientovanou směrem ke vchodu na pozemek pro přehled o dění v jejich domově. Ložnice zároveň nemá společnou stěnu ani s dětskými pokoji, ani s obývacím a tím jsou zajištěny dobré akustické podmínky v domě. Dětské pokoje jsou orientovány směrem do zahrady a mezi nimi je umístěna druhá koupelna. Obývací pokoj je propojen s jídelnou a kuchyní a podporuje tak společný život rodiny.

V hlavních komunikačních osách se nikdy nestane, že by člověk byl zavřen v nějaké ošklivé tmavé místnosti bez oken či s malými okny. Vždy po vstupu do místnosti je naproti nebo ve výhledu člověka průhled na zahradu a tím zajištěn i dostatečný přísun světla.

Nový dům Lucie 27 Nový dům Lucie 27 Nový dům Lucie 27 Nový dům Lucie 27
Nový dům Lucie 27 na našem webu

Další informace o novém domu Lucie 27 (výše splátek, cena domu, dispozice, užitná plocha a další) získáte na našich webových stránkách.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 23.7.2014.
Aktualizováno: 23.7.2014 zpět

http://program-nulova-hotovost.ekonomickestavby.com/bulletin1407_49.cz/novy-dum-lucie-27.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.