Měníme životy kolem sebe

České banky ve svém přístupu v hypotékách zvýhodňují klienty, kteří disponují naspořenými prostředky ve výši alespoň 30% a vlastním pozemkem. Tento přístup naprosto zásadně diskvalifikuje mladé klienty.

Dům Miluška 7

Naprostá většina mladých lidí platí za své bydlení vysoké nájmy. Vysoké nájmy neumožní našetřit hotovost podle požadavku bankovních domů. Hypotéka je dostupná jen těm, kteří mají úspory, nutí mladé lidi dále platit neúměrné nájmy. Nájmy, které spotřebují většinu rodinného rozpočtu a neumožní tak nikdy naspořit nutný kapitál pro vlastní nemovitost. Tento děsivý kruh uzamykal většinu mladých rodin v situaci ekonomicky značně nevýhodné. Placení nájmu neumožní vytvářet vlastní majetek a důsledkem je odchod do důchodů bez vlastních majetků.

Ekonomickým zájmem každého člověka je během svého produktivního života vytvořit majetek, který bude rezervou a pojistkou pro celý život a stáří. Splácet vlastní majetek hypotékou znamená vytvořit za život značnou majetkovou rezervu. Tento majetek ve vyspělém světě odděluje ekonomické třídy a vytváří tak zvanou dobře zabezpečenou střední třídu. V Česku je však tato cesta pro mladé rodiny značně komplikovaná.

Nemá smysl čekat na lepší přístup státu. Na koncepci bydlení pro mladé čekáme dvacet let. V ES věříme, že napříč různými společenskými tématy je čas, aby sociálně odpovědné společnosti i jednotlivci převzali aktivitu. Nespoléhejme na stát. Spolehněme se na ty nejlepší z nás a zapojme se každý do budování lepší společnosti. V ES věříme, že je naším úkolem pomoci tam, kde stát selhává. Vytvořit podmínky pro dobré bydlení mladých rodin.

Pro lepší bydlení mladých rodin jsme vytvořili a stále zlepšujeme také program Nulová hotovost. Program, který umožní postavit dům i klientům zcela bez úspor a bez vlastního pozemku. Věříme, že ve vlastních domech prožijí naši klienti šťastnější životy.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 23.7.2014.
Aktualizováno: 23.7.2014 zpět

http://program-nulova-hotovost.ekonomickestavby.com/bulletin1407_49.cz/menime-zivoty-kolem-sebe.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.